piliakalnių žemėlapis

Lietuvos ir aplinkinių kraštų piliakalnių žemėlapis, parengtas GDB Proligis pagrindu.

Projekto vienas iš pagrindinių uždavinių - kartografuoti Lietuvos ir šalia esančių kaimyninių teritorijų piliakalnius. Pasirinkta vėlyvųjų baltų genčių teritorija, t.y. dabartinė Lietuva, Latvija, Kaliningrado sritis, vakarinė Baltarusija ir šiaurinė Lenkija.

Žemėlapio duomenis sudarė: Gytis Grižas (š. Lenkija ir v. Baltarusija), Algirdas Skrupskelis ir VU archeologijos spec. studentai (Latvija), Linas Tamulynas (Kaliningrado sritis). Lietuvos piliakalnių erdviniai duomenys buvo parengti 2009-2011 m. rengiant GDB Proligis, papildyti A. Skrupskelio

Čia pateikta žemėlapio versija pagal duomenis, suvestus iki 2017 m. gruodžio. Kartografuotas 1861 piliakalnis

Kaliningrado srityje kartografuoti 96 piliakalniai. Didžioji dauguma sužymėti naudojantis iki II PK išleistais žemėlapiais, kai kurie matosi ant šiuolaikinių palydovų nuotraukų, o rytinėje Kaliningrado srities dalyje esantys objektai buvo aplankyti  2010-2013 m. rengiant Vilniaus universiteto archeologijos spec. studentų pažintinių ekskursijų maršrutus.

Vienas iš įdomesnių atradimų - tai, kad statistiškai pagrįstai nustatytos piliakalnių tankiausios teritorijos - tai Rytų Lietuva tarp Utenos ir Zarasų ir regionas tarp Kaišiadorių-Kauno-Alytaus. Kodėl būtent čia daugiausia piliakalnių - kol kas neatsakytas klausimas.